Відзначення 200-річчя з дня народження Т. Шевченка Друк

 


     2014 рік - це рік святкування 200 - річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

       Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові,чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

     Указом Президента України “Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка” № 257/2012 від 11 квітня 2012 року в Україні 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка. Маштабні заходи, проекти, презентації спрямовані на те, щоб вкотре торкнутися до вічної спадщини українського пророка.

    Окрім уроків, виховних годин, виставки газет та плакатів оргкомітет вчителів нашої школи підготував та провів чудове  свято "Думи Кобзаря живуть між нами... ", на яке завітали начальник міського управління освіти та науки Івано - Франківського міськвиконкому Н. Микула,головний спеціаліст управління освіти та науки А. Рудак - Шаваровська, А. Гривнак, учні та вчителі шкіл міста.

    Найперше хочеться висловити подяку вчителям, які створили для всіх присутніх таке чудове свято. Це Микицей С.В., Король А.В.,

Бабій Я.С., Бенза О.І., Малиновська Т.Ю., Бойчук О.В., Дувірак Х.В., Фалат О.В., Максимчук О.І., Тимків Н.П. Також свята не відбулося без активної та творчої роботи учнів 4 - Б, 5-Б класу, 10-А, 11 - А, 11 - Б класу. Окрасою свята стали виступи вчительського хору. 

   Пророчі слова Кобзаря невід′ємно пов′язані з подіями Єврореволюції. На майданах Шевченкові слова стали рівнозначними і рівносильними з закликами "За славу! За честь! За народ!". Окремо хочемо сказати про вчителя української мови та літератури Фалат О.В., яка читала на святі власну поезію, присвячену подіям на Майдані в лютому 2014 року.

Намалюй, мій сину, Україну:
Синє небо і пшениці лан.
Ти ж лишив ще незакінчену картину,
Коли їхав в Київ на Майдан.

Зупинися, сину, там вбивають!
Ні, поїду. Хто, якщо не я.
Бо рабів до раю не пускають.
Воля й Україна в нас одна.

Кучері від крові- мій синочку!
Залило червоним Україну.
Вишивала я тобі сорочку
На Великдень, вийшло – в домовину.

Люди! Домалюйте  цю картину
Замість сина, бо його нема.
Не віддайте нашу Україну!
Бо страшна заплачена ціна.

    Вашій увазі ми пропонуємо переглянути фоторепортаж цього свята.

 

 

Виступ вчительського хору

 

 

 

        У навчальних кабінетах класні керівники та учні створили куточки пам′яті величного діяча та світоча української нації Тараса Шевченка. Ось так облаштовані класні куточки 10- А класу, класний керівник Жорова Л.Л.

 

 

 

      17 березня у актовій залі школи відбулися читання Шевченкових поезій. Участь у них взяли учні від 5 до 10-х класів.Окремо хочемо сказати про Демкович Світлану, ученицю 5-Д класу, яка читала на святу власну поезію, присвячену пам′ятній даті.

У маленькому селі,

Моренцями зветься,

народився наш Кобзар

гордий і славетний.

Він боровся за нас всіх, за волю єдину.

Щоб жилося в Україні

вільно і щасливо.