Вітаємо учня 3 класу Ігоря Нагорного Друк

Вітаємо Ігоря Нагорного, який став чемпіоном України з швидких шахів. А як він став чемпіоном і хто йому

допоміг, ми розкажемо в цій статті.

 

 

Ваш малюк ще змалку проявляє цікавість до речей, які не властиві діткам: логічні ігри, дорослі теми, пізнавальні наукові книги? Головне знати, як правильно підтримати дитину та в жодному разі не перетворити захоплення в ненависну справу. Саме так вважає Оксана Нагорна — мама 8-річного Ігора Нагорного, який став Чемпіоном України зі швидких шахів і срібним призером Чемпіонату України з класичних шахів, а наприкінці вересня  поїде на Чемпіонат Європи до Хорватії.


 

Все почалось змалку

Все почалось з того, що Ігорчик побачив, як його батько Андрій грав у шахи. Дитина одразу зацікавилась цим, тому він і сам захотів навчитись. І з кожним разом він все більше захоплювався грою. Тож ми вирішили віддати його на гурток гри в шахи. Йому тоді було  близько шести років. Маленький! Але якщо дитина сама того хоче, чому б не підтримати його бажання.

Ігор ще змалку проявляв цікавість до логічних ігор: в два рочки любив складати пазлики. Бігаючи на вулиці чи гратись у дитячі ігри, часто зупинявся та спостерігав, як у дворі, а це було майже кожного дня, старші люди грали шахи. Він спостерігав за грою, цікавився тактикою.

Тільки постійна праця  дає результат

Головне в такій справі — постійний розвиток та праця. Ігор кожного дня ходить на тренування до тренера Кобилянського Ігоря. А у  вихідні дні голова федерації  Василь Палігіцький  проводить турніри і допомагає удосконалити майстерність.

Ще Ігор цікавиться єдиноборствами — кудо, на змаганнях з якого він також займає призові місця. Ми завжди давали йому вибір, пропонуючи кілька гуртків, а він вже обрав, чим хоче займатись. Головне — ніколи не змушувати дитину, адже тоді не варто чекати хороших результатів.

Дякувати Богу, нам вдається поєднувати захоплення та навчання у школі. Ігорчик відмінно закінчив навчальний рік, хоча 1/3 всього часу ми проводимо в роз’їздах по Україні. Він любить вчитись і це йому легко дається.

Головне — підтримка рідних

Завдяки такому захопленню, як шахи, Ігор поїздив по Україні, познайомився з новими людьми та знайшов багато друзів-однодумців. І дитині це подобається, адже він вже отримав безліч кубків та медалей, навіть грошову винагороду. А це теж стимулює. Дитина вже знає ціну грошей, що їх потрібно заробити власним розумом та працею. Думаю в майбутньому це допоможе йому в житті. Краще, щоб ваш малюк з дитинства став відповідальним та всебічнорозвиненим.

Для вашої дитини головне — це моральна підтримка батьків та рідних та впевненість, що в будь-якій ситуації батьки будуть любити її. Не можна змушувати до роботи чи сварити за програші. Це дуже впливає на спортивний дух та на психологічний стан малюка.

А ще  ми завжди спонукаємо до перемог, заохочуємо подарунками чи виконанням його бажань. Це чудовий  додатковий стимул досяти більшого.