Виховати дитину – велике мистецтво, так як сам процес виховання – це безперервна робота серця, розуму й волі батьків. Саме батьки є головною ланкою у особистісному розвитку своєї дитини. Спостерігаючи за взаємовідносинами дорослих, дитина набуває морально – емоційного досвіду.
Якщо в сім’ї панує доброзичливість, увага один до одного, вміння вислухати іншого, повага до старших, то це лише на благо у вихованні кращих рис.
Здорова моральна атмосфера залежить від наявності спільних інтересів. Сім’ю зміцнюють цікаві справи і турботи, будні наповнені корисним змістом, суспільні та сімейні свята, відпочинок. Дитина росте в морально – емоційній атмосфері, яка позитивно впливає на розвиток.
Як говорив педагог А. С. Макаренко: “Ваша особиста поведінка – вирішальна. Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли ви розмовляєте з нею, чи повчаєте, чи наказуєте їй. Ви виховуєте її кожної миті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома. Для виховання потрібно не багато часу, а мудре використання кожної миті”.