День учнівського самоврядування в школі Друк

День учнівського самоврядування....на один день учні стали вчителями, а педагоги - почесними учнями 12 - А класу.

 

 

Самоврядування – один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, школи. Досвід багатьох років доказує, що саме учнівське самоврядування – це не лише самостійне вирішення різноманітних питань, а й самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за яких несуть самі лідери – учні. Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Ось чому головне завдання школи – знайти і підтримати учнівську молодь, чия життєва позиція спрямована на активну участь у громадському житті. Самоврядування школярів – необхідний компонент змісту сучасного виховання особи.

13 березня 2017р. в школі - відбувся День шкільного самоврядування. Цього дня учні взяли на себе обов’язки учителів.

Шкільний парламент 24 лютого виступив з пропозицією до дирекції школи про проведення Дня шкільного самоврядування. Дирекція та учителі школи, обговоривши дану пропозицію схвально її прийняли і вирішили провести цей день 13 березня 2017р.

На засіданні шкільного парламенту серед бажаючих взяти участь у проведенні Дня шкільного самоврядування було обрано учителів-дублерів. Отож, підготовка та організація проведення Дня самоврядування розпочалась Заступником директора з виховної роботи Грицко Л. Ю. був написаний наказ по школі «Про організацію та проведення Дня самоврядування».

Разом з учнями був складений розклад уроків, виховних годин, бесід, що проведуть учні ; обговорені форми та методи роботи на цей день.

Напередодні Дня самоврядування 10 березня на робочій нараді учнівського самоврядування учні 9 - 11 класів були ознайомлені з планом роботи на День самоврядування. Був зачитаний список призначених учителів-дублерів. Усі вчителі школи надали допомогу учням у підготовці та проведенні Дня самоврядування: написання поурочних планів, підбір матеріалів та проведення виховних годин.

Можна сказати, що шкільний парламент з поставленими завданнями справився на відмінно , адже цього дня в школі, як за звичай, панували злагода, порядок та дисципліна. Класні керівники були присутні в класах на окремих уроках, перервах. Провели виховні години та бесіди, перевірили готовність учнів до уроків (зошити, щоденники, підручники, виконані домашні завдання).

За відгуками учителів школи усі уроки було проведено на високому та достатньому рівні

14 березня було проведено підсумкове засідання шкільного самоврядування, на якому всі учні одностайно підтвердили бажання та необхідність проведення такої форми роботи шкільним парламентом.А також учні ділилися враженнями писали відгуку. Завершили запланований тиждень захистом мультимедійний презентацій « Краща модель класного самоврядування». Усі класи та класні керівники які взяли участь у конкурсі були нагороджені грамотами школи.